RYCHLÝ KONTAKT:
+420 776 857 870

Rezervace na školní výlety a příměstské tábory

09. 05. 2019

Rezervace na školní výlety a příměstské tábory

V rámci blížících se školních výletů máme ještě poslední vlná místa na školní výlety, projekt "Olomouc pohledem námořníka".  Více inforací najdete zde: https://www.plavbyolomouc.cz/skolni-vylety. Díky spolupráci s Pevnosti Poznání nabízíme také projekt "Plavby Poznání". 

Pomocí prvků zážitkové pedagogiky nabízíme v jednotlivých blocích interaktivní formu poznání:

  • vody a řeky Moravy, její flory a fauny
  • námořnické dovednosti, orientace v mapách

a to díky kombinovanému vzdělávacímu školnímu výletu Poznávacích plaveb přírodní Olomoucí s programem z Pevnosti poznání.

Vody a řeky Moravy, její flory a fauny

Část A:  Pojďte s námi prozkoumat zajímavou cestu vody od pramene až k dolnímu toku. Prostřednictvím zajímavých úkolů a zábavných her se seznámíme s touto pozoruhodnou látkou, jejími unikátními vlastnostmi a neobvyklým chováním. Při našem putování také nahlédneme pod vodní hladinu a seznámíme se s pozoruhodným vodním prostředím tak, jak ho neznáte. Poodhalíme živočichy, které může voda potkat při svých toulkách.

Část B: Plavba, kde si jednotlivé získané poznatky shrneme a představíme během plavby samotné. Ukážeme si jak se mění charakter a rychlost vodního proudu a kde jsou na řece vhodná místa pro život jednotlivých živočichů.  

mořnické dovednosti, orientace v mapách

Část A: Dovedete si představit svět bez mapy? Asi jen obtížně. mapy jsou všude okolo nás, jsou nezbytné pro mnoho povolání a neobejde se bez nich žádná dovolená. Mapy jsou srozumitelné a plné informací. Ale jak vypadaly mapy před mnoha stoletími? Například ve starověkém Řecku, před tisíci lety nebo v době Kryštofa Kolumba? Byly stejné jako dnes nebo se něčím lišily? Kdo mapy tenkrát kreslil a pro koho? Kdo v nich uměl číst a uměli bychom v nich číst také? Je spousta otázek, které nad ukázkami starých map sami zodpovíte. A možná na nich najdete něco záhadného. tak se na ně přijďte brzy podívat.

Část B: Námořníci  si bez map svůj život neodkázali snad ani představit. A jaké mapy a orientační pomůcky během svých plaveb používali si nejen ukážeme, ale také vyzkoušíme během samotné plavby. Staňte se pravými námořníky bez moderních technologií a doplujme na společně vyznačená místa na řece.

délka programu: 90 minut 

cena: 175 ,- Kč

pro koho je projekt určen: 1. a 2. stupně zš, předškolní děti

rezervace: info@plavbyolomouc.cz  tel: 776 857 870

Rezervujte se také na naše příměstské tábory "Námořnikův týden", které budou probíhat v 2. polovině července 2019. 

Novinky - výpis všech