RYCHLÝ KONTAKT:
+420 776 857 870

Startuje osmá sezóna Plaveb Olomouc

21. 04. 2022

Startuje osmá sezóna Plaveb Olomouc

Duben se nese ve znamení postupného zprovozňování a otevírání služeb Plaveb Olomouc. Návštěvníci tak mohou už po osmé zažít plavby na řece Moravě, poznávat historickou část města na OLOŠPALECH nebo si dát dobrou kávu v prostředí olomouckého vnitrobloku přímo v centru města na OLODVORKU. Ten jednou týdně nabídne své prostory jako zázemí ukrajinským spoluobčanům k pravidelným setkáváním. 

 

Loď Marie Terezie i OLOLOĎ Kordulka začnou pasažéry na poznávacích či soukromých jízdách vozit od 21. dubna. „Vzhledem k tomu, že se ještě buduje náplavka, i letos budeme plout v přírodním úseku na jihu města. A opět nabídneme plavby pro veřejnost, školní výlety i pro soukromé účely, jakými jsou rozlučky se svobodou, oslavy, firemní akce a další. Zároveň pro naše návštěvníky chystáme jedno velké překvapení, které prozradíme na naší narozeninové oslavě na přelomu května a června. A je na co se těšit!“ uvádí Šimon Pelikán.

 

Poznávací a soukromé jízdy na OLOŠLAPECH začaly zkraje dubna. Mimo stálice v podobě OLOŠLAPU Žánek se pasažéři mohou svézt nově i v motorovém OLOŠLAPU Volkswagenu T1, který byl ikonickou předlohou stávajícího Žánka.

 

A konečně poslední ze služeb – OLODVOREK – zahájí sezónu 20. května, nicméně malá ochutnávka prostor, a to doslova, proběhne už o víkendu v dubnu 23.- 24. 4., v rámci Tvarůžkových slavností. Prostor vnitrobloku na Dolním náměstí si veřejnost velmi oblíbila, svědčí o tom fakt, že byl nominován na cenu za počin v oblasti kultury Olomouckého kraje za rok 2021. „Jsem moc rád, že se myšlenka komunitního místa zformovala do podoby OLODVORKU. Stal se nedílnou součástí kultury a života města Olomouce. I nadále budeme pokračovat v produkci živé kultury, tedy v koncertech, přednáškách, vernisážích, divadelních projektech či filmových projekcích,“ přibližuje Šimon Pelikán a dodává: „Dokonce se mi ozývají páry s dotazy na uspořádání svatebních obřadů či firmy ohledně různých setkání, z čehož mám samozřejmě radost.“ I letos mohou performeř  i napříč uměleckými žánry kontaktovat pořadatele a domluvit si prezentaci na: info@plavbyolomouc.cz

 

V souvislosti s děním na Ukrajině se Šimon Pelikán rozhodl od 29. 5. nabídnout každé nedělní odpoledne prostory OLODVORKU ke komunitnímu setkávání ukrajinské minoritě. Budou zajištěny nápoje, občerstvení, pomůcky na malování pro nejmenší, hudební nástroje a různé kreativní činnosti. „Přál bych si, aby měli v této nelehké době lidé prchající před válkou místo, kde se budou cítit dobře. Kde si trošku vyčistí hlavu a setkají se s krajany,“ vysvětluje Šimon Pelikán. Veřejnost se do akce se symbolickým názvem „Židle pro Ukrajinu“ může zapojit darem dřevěné židle. Ty si budou ukrajinští návštěvníci postupně malovat, zdobit a při návštěvách na té „své“ sedávat.

 

Otevírací hodiny a program OLODVORKU naleznete na adrese níže: https://www.plavbyolomouc.cz/olodvorek

 

Veškeré informace k plavbám i jízdám na OLOŠPALECH najdete na www.plavbyolomouc.cz

Novinky - výpis všech