RYCHLÝ KONTAKT:
+420 776 857 870

OLODVOREK a spolupráce s Fondem Kaufland Milion pro Olomou a nadace Via

17. 05. 2023

OLODVOREK a spolupráce s Fondem Kaufland Milion pro Olomou a nadace Via

 

Plavby Olomouc opět chystají ve veřejném prostoru nespočet kulturních akcí. I když by se mohlo zdát, že podle názvu odkazují na dění kolem řeky, není tomu tak. Pod svými křídly mají i vnitroblokový prostor v centru města, OLODVOREK. Ten zahajuje třetí sezónu a láká návštěvníky a příznivce živé kultury na nespočet koncertů.

 

Sezóna byla zahájena vernisáží a naváže na ni řada koncertů, přednášek a dalších kulturních akcí. Přehled interpretů nebo událostí je dostupný na stránkách plavbyolomouc.cz/olodvorek 

„Na Olodvorku vítáme všechny umělce a nabízíme jim prostor k prezentaci. Podporujeme živou produkci, umění a kulturu celkově. Kvůli tomu jsme místo vytvořili. A jsme rádi, že ho začal využívat i neziskový sektor nebo nejrůznější organizace k pořádání akcí, beneficí a dalších programů,“ uvádí Šimon Pelikán, zakladatel a provozovatel Olodvorku.

Olodvorek také letos investoval do zkvalitnění služeb a pořízení nové aparatury, jejíž pořízení bylo finančně podpořeno z Fondu Kaufland Milion pro Olomouc, ve spolupráci s Nadací Via, kteří se v loňském roce rozhodli podpořit projekty, které mají komunitní přesah. "Jsme moc rádi za získanou podporu, kdy jsme si mohli dovolit koupit kvalitní aparaturu, díky čemuž umělci a vystupující na Olodvorku, společně s neziskovkami u nás mají mnohem lepší servis a zázemí pro konání svých akcí, stejně tak neziskový sektor nebude při pořádání akcí u nás muset investovat do drahého ozvučení". 

Novinky - výpis všech