RYCHLÝ KONTAKT:
+420 776 857 870

No Barriers na OLODVORKU

01. 12. 2023

No Barriers na OLODVORKU

Pátek 1.12.2023

NO BARRIERS - kapela

Kapela No Barriers je česko-bosenská kapela, která se pohybuje mezi žánry rocku, popu, blues, alternativy a občas zazní i jazz. Kořeny členů kapely sahají do Sarajeva, Zlína a Olomouce. Název kapely se odvozuje od No Barriers – to znamená produkce muziky bez barier stylu či formy čemuž napomáhá i mix elektro-akustické nástrojového obsazení.

Síla kapely je především v živých vystoupeních, v jedinečné atmosféře vyplývající z energie kapely a interakce mezi členy kapely a publika.

Kapela postupně pracuje na vlastních písních, které zařazuje s péčí do repertoáru a během příštího roku by rada vydala své první CD. V repertoáru kapely lze najít cover verze světových interpretů, vždy s nezaměnitelně udělanými vlastními aranžemi, verzemi písní.  

Pro tyto atributy je možné povědět o No Barriers – že je to koncept hudby bez žánrových hranic, tedy bez bariér.

Členové kapely

Salih Hadžiabdić – zpěv, kytara

Zpěvák a kytarista, který již přes tři desetiletí vystupuje v hudebních klubech po celé Evropě, ať už s různými kapelami nebo sólově. Salih začal svou hudební cestu jako bubeník, později zpěvák a kytarista. Na UP studoval hudební vědy. Jeho jedinečné hlasové a vokální schopnosti byly prezentovány na albech a nespočetných vystoupeních s kapelami Granf a Unplugged Plug v Bosně a Hercegovině i jinde v zahraničí. V současné době žije v Olomouci, kde kromě jiných hudebních projektů pokračuje a buduje svou hudební cestu především se skupinou No Barriers

Karel Škubala – kytara, zpěv

Kytarista, který hraje na elektrické i akustické kytary. Ke kytarám byl připoután už od dětství, nejprve když se učil na akustickou kytaru u Honzy Včelaře a později dva roky u Miloše Makovského na elektrickou. Rád poslouchá muziku skrze různými styl od rockové, bluesové muziky stejně jako fusion a jazz. V minulosti se také podílel na managementu a propagaci několika regionálních kapel.

Jirka Ronny Ročňák – basová kytara

Basista, který hraje jak pražcovou, tak bez pražcovou basu. Po rodičích, kteří mimo jiné působili ve zlínské filharmonií má v genech silné pouto k muzice. V mládí studoval ve Zlíně hru na housle a klarinet a zároveň začal hrát na  baskytaru v několika kapelách. Jeho zájmy pokrývají širokou škálu žánrů od klasické hudby přes filmovou hudbu, blues, reggae až po rock a metal.

Petr Hejtmánek - cajon

Přestože je celý život milovníkem hudby a pochází také z hudební rodiny a hraje na několik nástrojů, je Petr ve skutečnosti novopečený cajonista. V posledních letech mu hra na cajon učarovala a po pár zkouškách se stal součástí kapely No Barriers.

Salih a Kája se společně znají již z kraje devadesátých let, kdy spolu působili v jedné formaci na Zlínsku. Stejně tak Jirka a Kája se znají ze společného hraní ze studentských let. Ne jinak je to s Peťou, který se pohyboval okolo zbývajících členů kapely již před třiceti lety.

Odkazy

Ukázky z některých živých vystoupení: https://www.youtube.com/watch?v=k8zlS0l09SA

Web: http://nobarriers.cz/

Sociální sítě

https://www.facebook.com/nobarrierscz

https://www.instagram.com/nobarrierscz/

Novinky - výpis všech